Koncert és Színház jegyek
Kezdőlap ⁄ Koncert és Színház jegyek
Színház, Előadói est
71 program
Mi lenne, ha a színész kinyitná a műhely ajtaját, ahol versek előadásán dolgozik?
Püspökladány, ezúttal hozzátok érkezünk!
Az „Ez Tiszta Őrület – improvizációs Activity” nem hagyományos színházi előadás, hanem egy élő Activity játék és improvizatív színház különleges elegye. Egy pörgős, 80 perces show, ahol a nevetés garantált, a fordulatok pedig teljesen kiszámíthatatlanok.
Kátya… Mit is írhatnánk Róla, amit még nem írtak meg? Mit is mesélhetnénk el Kátyáról, amit még nem hallhattunk másoktól? Talán semmit és ugyanakkor a mindent! Mert Ő az volt, aki mindannyian lenni szeretnénk. Egy elképesztő tehetség, kérkedés nélkül. Egy igazi bohóc, aki véresen komolyan tudott csak játszani. Egy szertelen, bájos, e világban sokszor elveszett lány, aki másoknak mégis utat mutatott. És Ő volt a fény, akinek hatalmában állt elűzni a mindennapok nyomorúságát.
Őt idézzük meg és köszöntjük születésnapja alkalmából, ragyogó művészek segítségével, egy páratlan emlékest keretében.
Mácsai Pál újra a TTH Színpadon! Tavaly óriási sikerrel lépett fel ugyanitt, és most, 2026. március 23-án hétfőn este 19.00 órától egy új produkcióval érkezik Miskolcra, a Tudomány és Technika Házába a Harsányi Attila és vendégei sorozatunk részeként.
Mit jelent nekünk József Attila? Ismerjük az életét. Van kedvenc versünk tőle. Életszakaszainkban újra- és újraértelmezzük sorait. De ritkán gondolkozunk el azon, hogy milyen pusztító szenvedély és szeretni vágyás élt benne.
A „Szelíden és szilárdan” című előadás elénk tárja Szabó Magda életét, felidézi az írónő kivételes pályaívét, gyermekkorát, szüleihez fűződő kapcsolatát, házasságát, íróvá érését.
A Háttérsztorik előadásában tavaly a Miskolci Nemzeti Színház rendezői-vezetői csapata lépett fel extra vendégként. Hagyománnyá téve a különleges vendégek fogadását, most, a tavaszi évadban egy újabb színházi csemege várja a miskolciakat a Tudomány és Technika Házában 2026. április 13-án 19.00 órától a Harsányi Attila és vendégei sorozatunk részeként.
A Teljes lényeddel című színházi est Polcz Alaine egész életén kísérli meg a hallgatóságot végig vezetni, egészen fiatal korától az utolsó napokig Gubás Gabi elragadó, szuggesztív előadásában, Miskolcon, a Tudomány és Technika Háza TTH Színpadán 2026. március 30-án, 19.00 órától a Harsányi Attila és vendégei sorozatunk részeként.
Földes László HOBO 81. születésnapi nagyszabású koncertje olyan dalokkal, amelyek csak most hangzanak el.
Higgy, bízz, érezz… Kérdezz-felelek!
“Hiszek abban, hogy a valóságunkat mi teremtjük!
Ezen az estén az író a színész testét ölti magára.
Higgy, bízz, érezz… Kérdezz-felelek!
“Hiszek abban, hogy a valóságunkat mi teremtjük!
A Teljes lényeddel című színházi est Polcz Alaine egész életén kísérli meg a hallgatóságot végigvezetni. Egészen fiatal korától az utolsó napokig.
AZ ELŐADÁST KÖVETŐEN A NÉZŐK POZITÍV ÉLETSZEMLÉLETET ÁTADÓ INTERAKTÍV
BESZÉLGETÉSEN VEHETNEK RÉSZT, AMELYRE KÜLÖN TUDNAK JEGYET VÁLTANI.
Koncert és színházi este, személyes hangvételű „beszélgetés” a hallgató-nézővel; csöndes feltárulkozás a dalokon és az énekesnő életének fontosabb eseményein keresztül.
„Nem törtem a fejemet azon, hogy helytelen-e a dolog. Szükségesnek látszott” – Rudolf Höss
A könyvbemutató hossza: kb. 70-90 perc egy részben
HŰVÖSVLGYI ILDIKÓ ÉS KISFALUDY ZSÓFIA zenés estje
Tényleg szeretsz...? // avagy háború és béke a társas kapcsolatainkban
Budaörsi Jókai Mór Művelődési HázKépzeletszínház és beszélgetés egy felvonásban.
Komolyan humoros képzeletszínház a párkapcsolati kommunikáció porondján, ahol mindketten ugyanazt a mozit nézzük, mégis más filmet látunk!
Vígjáték
80 perc 1 felvonásban
Egy számítógépes játék karakterei a színpadon. Négy karakter, akit a közönség tagjai határoznak meg. Versenyeznek egymással egyéniben, csapatban, kettesével-hármasával összeállva. Összemérik fizikai, szellemi erejüket, kreativitásukat vagy épp rímelési képességeiket. Érzelmes dráma műveltségi kvízkérdésekkel, történetmesélés plankelés közben musicalbetétekkel tarkítva... Bármi megtörténhet, amit a játék keretei engednek! Gamer effektek, kihívások, természetesen a közönség ötletei alapján.
ÉLET – szenvedéllyel fűszerezve Dr. Zacher Gábor és Kadarkai Endre beszélgetős estje
Balatonfüred Kongresszusi KözpontMilyen a jó élet? Tartalmas, „másokért élt”, szenvedélyes? Mi volt igazán fontos Dr. Zacher Gábornak régen és megfejtette-e már az élet értelmét? Mennyiben változtatta meg a világlátását, hogy szakmája révén napi szinten kellett megtapasztalnia az élet mulandóságát?
Bereményi Géza és Csengey Dénes dalszövegeivel, Bérczes László beszélgetőkönyve nyomán.
Cseh Tamás története és dalai
Ismernünk kell színjátszásunk nagyjait. És Fedák egyike volt a legnagyobbaknak. Ő volt A primadonna. Sztár Pesttől New Yorkig. Megjárta a csúcsokat és a poklokat. Méltán ünnepelték, és méltatlanul félreállították. Szűcs Nelli idézi meg alakját, személyiségét, a tehetség megfejthetetlen titkát.
Megemlékezés Dégi Istvánról - A pokol bugyraiban - Dégi István írásai Dégi János olvasatában
Kugler ArtMegemlékezés Dégi Istvánról
A pokol bugyraiban c. előadás - Dégi István írásai Dégi János olvasatában
Surányi András: Erózió c. filmjének vetítése.
A DARVAS
Egy színész lép elénk egy színészben.
Darvas Iván Gálffi László alakjában beszél hozzánk ezen az estén, azért, hogy Gálffi az ő szavain keresztül beszélhessen mindannyiunkhoz.
Egy este, ahol minden Claudia. Őszinte, személyes és elképesztően szórakoztató.
A német szerző, Peter Hacks monodrámája a világirodalom egyik leghíresebb és leghírhedtebb szerelmi viszonyának titkait tárja elénk, mégpedig az egyik fél szemszögéből, ahogyan ő látta, ahogyan ő megélte.
koncert-színház
Szerző: Keller János
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
