Program


A Gézagyerek

A Gézagyerek

Géza autista. Ahogy Háy János darabjának szereplői mondják: hibás. Otthon a kockás konyhaköveket nézi egész nap. Egy nap felveszik dolgozni a szobi kőfejtőbe azzal a feladattal, hogy figyelje a szalagon haladó kőáradatot, ha rendellenességet észlel, idegen anyag, netán ember kerülne rá, rögtön nyomja meg a piros gombot és leálljon a gép.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. augusztus 22. szombat, 17:00

Pinceszínház
HÁY JÁNOS: A GÉZAGYEREK
istendráma 2 részben

Géza autista. Ahogy Háy János darabjának szereplői mondják: hibás. Otthon a kockás konyhaköveket nézi egész nap. Egy nap felveszik dolgozni a szobi kőfejtőbe azzal a feladattal, hogy figyelje a szalagon haladó kőáradatot, ha rendellenességet észlel, idegen anyag, netán ember kerülne rá, rögtön nyomja meg a piros gombot és leálljon a gép.

Végre büszkeség tölti el. Reggelente a távolsági busszal munkába jár a környékbeli férfiakkal, műszak után beül a kocsmába a többiekkel A szalag melletti széke istenné teszi, hiszen az ő kezében van az irányító szerkezet. Csakhogy, mivel soha semmi rendellenesség nem történik, elkezdi feleslegesnek érezni magát, ott készül hagyni a munkáját. Az őt istápoló kőfejtők maguk között akarják tartani, kitalálják, hogy egy kóbor kutya tetemét dobják a szalagra, mintha egyikük lenne az. ...Géza végre megnyomhatja a piros gombot. De vajon ez a hecc belefér az ő világképébe?

Háy János megható, felkavaró és legalább ennyire humoros darabja 2004-ben jelent meg könyv formájában – számos nagy sikerű vidéki előadás után – Budapesten a Pinceszínház mutatta be először.

Szereplők:
Gézagyerek........... Takács Géza
Rózsika néni.......... Börcsök Enikő
Banda Lajos.......... Kaszás Gergő
Herda Pityu............ Horváth Lajos Ottó
Krekács Béla......... Némedi Árpád
Laci bá................... Molnár Csaba
Szomszéd férfi....... Lázár Balázs
Szomszéd nő......... Tallián Mariann
Marika.................... Varga Dóra
Vizike..................... Juhász Réka
Karesz................... Jánosi Ferenc

Díszlettervező: Horgas Péter
Jelmeztervező: Pogács Zsuzsa
Zeneszerző: Barabás Béla
Súgó: Fitos Réka
Ügyelő: Bali V. Gergő
Rendezőasszisztens: Zakar Ági
Rendező: Soós Péter

Az előadás időtartama 2 óra 30 perc egy szünettel (15 perc).

Ajánlatunk


A Tiszavirág Néptáncegyesület jubileumi gálaműsora

Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM Dome színpadára! 2026-ban a közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben opera, slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen felejthetetlen keringők is helyet kapnak. Rieu koncertjei nemcsak a magával ragadó zenéjükkel bűvölik el a közönséget, hanem humoros, közvetlen színpadi jelenlétével is. A gyönyörű jelmezek, a lenyűgöző díszletek és a látványos fénytechnikák minden korosztály számára különleges élményt nyújtanak.

A történet generációkat köt össze! Simba kalandja a barátságról, bátorságról és felelősségvállalásról szól, miközben az Oscar- és Grammy-díjas legenda Elton John felejthetetlen dalai és Lebo M ikonikus dallamai varázsolják el a kicsiket és a nagyokat egyaránt.

Ajánló


Marius Petipa - Sir Peter Wright - Sir Frederick Ashton / Pjotr Iljics Csajkovszkij CSIPKERÓZSIKA Mesebalett három részben

(esőnap: június 5.) Sztárvendég: Balázs János Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész és Bácsy-Schwartz Zoltán hegedűművész

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!