Program


A Vagina Monológok
2

A Vagina Monológok

Eve Ensler világsikerét 2001- ben mutattuk be Magyarországon. A New york-i riporternő tabu darabját nők és férfiak egyaránt élvezettel nézik - már, ha el mernek rá menni!  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2013. május 3. péntek, 20:00

A három színésznő - Dévényi Ildikó, Nyertes Zsuzsa, Xantus Barbara - vállalkozása óriási és rendkívül bátor, hiszen amikor különböző nők történetét mesélik el, óhatatlanul magukról is beszélnek. Ehhez pedig nyitottnak, kitárulkozónak kell lenniük, minden álszemérmet, vagy valódi szemérmet le kell vetkőzniük. Ettől lesz az előadás őszinte, fájdalmas, nevettető, izgató, rémisztő, vagy éppen megríkató.

A darab másfél órája alatt a nézők a legkülönbözőbb fázisokon esnek át, de a végén kicsit megtisztultan állnak fel, és biztos, hogy többet tudnak nőről, férfiról, s talán a világról is, mint annak előtte.

Ensler "antropológiai tanulmánynak" nevezi művét, amely nők erotikus fantáziáit, szenvedélyüket, vágyukat, csalódásaikat vagy adott esetben szexuális erőszakot mutatja be. Eve Ensler számára a nők ellen elkövetett erőszak központi téma, a bemutatókkal világszerte támogatnak jótékonysági projekteket. 1998-ban kezdeményezte Eve Ensler a V(agina)-DAY, mint a nők elleni erőszak napját ("victory over violence"), február 14-re.
Ez a darab nem pornográf, nem trágár, de kíméletlenül őszinte és olyan dolgokról beszél, amikről nem szoktunk. Ez a darab az életről szól, mint minden színdarab, csak egy nagyon sajátos, izgalmas és szokatlan nézőpontból, - a vagina szemszögéből.

Az előadást Moravetz Levente rendezte.
„Már a próbák alatt úgy éreztem, kifejezetten jó, hogy én a másik nem képviselőjeként, férfiként gondolkodom a szövegről. Az persze természetes, hogy a nők más kapcsolatban állnak a vaginával, mint a férfiak. A szereplők - a három kiváló művésznő - kezdetben egy kicsit elérzékenyültek a saját nőiességüktől, szükség volt arra az eltérő szemléletre, megközelítésre, amit én, a férfi képviselek.” (Moravetz Levente)

A budapesti Szurdi Miklós Társulat előadásában.

www.balinthaz.hu
www.facebook.com/balinthaz

Ajánlatunk


Az Pesti Vigadó idén első alkalommal csatlakozik a Múzeumok Éjszakája programjaihoz! A patinás épület 2026. június 20-án változatos élményekkel várja az érdeklődőket. A látogatók az este során magyar és angol nyelvű épülettörténeti sétákon ismerhetik meg az épület múltját, emellett tárlatvezetés és egy különleges hangulatú jazz koncert is színesíti a kínálatot.

Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM Dome színpadára! 2026-ban a közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben opera, slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen felejthetetlen keringők is helyet kapnak. Rieu koncertjei nemcsak a magával ragadó zenéjükkel bűvölik el a közönséget, hanem humoros, közvetlen színpadi jelenlétével is. A gyönyörű jelmezek, a lenyűgöző díszletek és a látványos fénytechnikák minden korosztály számára különleges élményt nyújtanak.

Ajánló


Az Oltári srácok az Arénában 2026 június 27-én nagyszabású koncert musical térnek vissza a fiúk

A szabadságharc hőse, Baráznay Ignácz tisztázatlan halála után negyven évvel leánya, Amália egy különös transzcendens utazás alkalmával visszakerül 1848-ba

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!