Aurelia Visovan fortepianoestje
Frédéric CHOPIN:
E-dúr scherzo, op. 54
cisz-moll prelűd, op. 45
Négy mazurka, op. 24
Asz-dúr polonézfantázia, op. 61
—
Huszonnégy prelűd, op. 28
Aurelia Visovan – fortepiano
Frédéric CHOPIN:
E-dúr scherzo, op. 54
cisz-moll prelűd, op. 45
Négy mazurka, op. 24
Asz-dúr polonézfantázia, op. 61
—
Huszonnégy prelűd, op. 28
Aurelia Visovan – fortepiano
A román zongora-, csembaló- és fortepiano-művész, Aurelia Vişovan Kolozsváron és Bécsben végezte tanulmányait, Nürnbergben tanít és a 2019-es brugge-i Musica Antiqua Nemzetközi Verseny győztese fortepiano kategóriában. Rendszeresen lép közönség elé mind történeti hangszerek kópiái, mind a modern zongora játékosaként. A legnevesebb fesztiválok meghívottja, visszatérő vendége olyan koncerttermeknek, mint a berlini Filharmónia nagyterme, a hamburgi Elbphilharmonie, a brüsszeli BOZAR, a linzi Brucknerhaus vagy a bécsi Musikverein. A Haydneum zeneakadémiai fortepiano-bérletének hangversenyén kizárólag Chopin műveit játssza.
Frédéric Chopin (1810–1849) életműve egyszerre egységes és változatos. Az alkotói termés homogenitását elsősorban abban ragadhatjuk meg, hogy a zeneszerző, ahogy Guy de Pourtalès hajdani életrajzának címe állítja,a zongora poétája, vagyis életműve mindenekelőtt a romantikusok legkedvesebb hangszerére, a kor billentyűs instrumentumára fogalmazódott. Műfaji tekintetben azonban ez az œuvre hallatlanul változatos: a különböző chopini műfajok terjedelem, nehézség, hangvétel, forma, társadalmi háttér szempontjából erősen eltérnek egymástól. Ebből a színgazdagságból kínál ízelítőt Aurelia Vişovan műsora, amelyben négyféle műfaj követi egymást: hallunk scherzót, prelűdöt, négy mazurkát, felhangzik a nagy ívűPolonézfantázia, a szünet után pedig az op. 28-asHuszonnégy prelűd teljes sorozatának pazar változatosságú színpalettáját csodálhatjuk meg. Játékosság és drámaiság, költőiség, népi tánckarakter és nemesi tartású, délceg muzsika, majd hangulatképek sokasága – ezen a koncerten nyilvánvalóvá válik a zenehallgató számára, hogy Chopin muzsikája a zeneszerző félreismerhetetlen személyes hangja ellenére minden egyes műben új világokat tár elénk.
A buffalói születésű, ám 1995 óta francia állampolgárságú karmester, William Christie, a korhű régizenei előadásmód egyik legjelentősebb alakja nyolcvanadik születésnapját…
ARLtistic Dance Company (koreográfus: Albert Réka Lilla) Budapesti Akadémiai Kórustársaság (karigazgató: Balassa Ildikó) Budafoki Dohnányi Zenekar Vezényel: Guido Mancusi
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!