Program


BALETT +Esszencia+Csík János

BALETT +Esszencia+Csík János

A 2015/16-os évadban mutatkozik be Balett + című sorozatunk, melyben a Kecskemét City Balett társulata kéthavonta más és más meghívott vendéggel közösen mutatja meg, hogyan találkozhat a művészet a…, nos, a művészettel.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2015. december 1. kedd, 19:00

A közreműködő partnerek pedig egytől-egyig Kecskemét hírnevét öregbítik, ezzel is különlegessé, lokális ünneppé varázsolva ezeket az estéket.

Novemberben a kecskeméti születésű Csík Jánossal és az Esszencia zenekarral arra keressük a választ, hogy a népi és jazz motívumok milyen interakcióban állhatnak a kortárs táncszínházzal. Decemberben a kecskeméti Magyar Fotográfiai Múzeum által összegyűjtött különlegesen inspiratív, az emberi testet centrumba helyező képek kerülnek középpontba: a fotókból hangok, illatok, zenék áradnak. Márciusban az Airtist zenekarral társulva korszerű táncszínház születik, melyben az ősi, népi hangszerek együttesen elektronikusnak tűnő hangzásvilága elementáris erővel zúdul a táncművészekre. Májusban pedig szokatlan módon egy színművész beszédhangja szolgáltatja a talpalávalót: Kőszegi Ákos orgánuma kiváló „zenei” aláfestése a produkciónak. 

Más megvilágításba kerül tehát a zene és a tánc kapcsolata; csak körül kell néznünk, és meglátjuk: mindenhonnan árad felénk a zene, és bármely pillanatban táncba hívhat minket a világ.

BALETT + ESSZENCIA + CSÍK JÁNOS
táncszínházi előadás, élőzenével

a Kecskemét City Balett tagjai: Szőllősi Krisztina, Domán Dalma, Bányai Mirjam, Esterházy Fanni, Nagy Nikolett, Katonka Zoltán, Földesi Milán, Matkovics Norbert, Szóka Roland

az Esszencia zenekar tagjai: Csík János, Lakatos Róbert, Dresh Mihály, Balogh Kálmán, Kunos Tamás, Bognár András, Kacsó Hanga

ötlet: Barta Dóra, Csík János
színpadkép, jelmez: Katonka Zoltán, Barta Dóra
fény, koreográfia: Katonka Zoltán
rendezőasszisztens: Frigyesi Tünde
ügyelő: Czeglédi Ákos
rendező-koreográfus: BARTA DÓRA

Ajánlatunk


félig mese félig musical 9-99 éves korig, két részben

Frank Wildhorn és Jack Murphy világhírű musicalje Rudolf koronaherceg tragikus sorsú történetét dolgozza fel. Rudolf, I. Ferenc József császár és király egyetlen fiaként a legfinomabb európai neveltetésben részesült és bárki azt hihette, hogy a herceg már születése pillanatában boldogságra lett ítélve. Mégis, a harmincéves trónörököst és szeretőjét a mayerlingi vadászkastélyban holtan találták. A jelek önkezűségre utalnak.

Az özvegy Lord Meldrum öccsével, anyósával, két lányával éli a húszas évek Londonjának felső tízezer-beli életét. A kényelmüket szolgáló szakácsnő, az inas, a komornyik, a szobalány legalább olyan színes egyéniség, mint a ház urai.

Ajánló


A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test,…

2026 április 30-án a RaM ArT Színház egy különleges, zárt körű rock koncertnek ad otthont, kivételesen ide most te is…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!