Program


Brahms & Schumann

Brahms & Schumann

Közreműködik:
Dalibor Karvay — hegedű
Varga Tamás — cselló

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. december 14. szombat, 19:00

Műsor:
C. M. von Weber: Oberon— nyitány, J.306   9’
J. Brahms: a-moll kettősverseny hegedűre és gordonkára, op. 102 32’
 ***
R. Schumann: 1. (B-dúr) szimfónia, op. 38, „Tavaszi” 30’

Vezényel: Rajna Martin

A német romantikus opera atyjának nevezett Carl Maria von Webernek sajnos igen rövid életpályát adott a sors: 1826-ban, mindössze negyven évesen hunyt el Londonban. Halála előtt alig két hónappal bemutatott utolsó színpadi műve, az Oberon varázslatos szépségű nyitánya indítja a Győri Filharmonikus Zenekar győri hangversenyének a 19. századi német zene mestereinek műveiből összeállított gazdag programját. Johannes Brahmsot egy életen át tartó, mély barátság fűzte a magyar származású nagy hegedűművészhez, Joachim Józsefhez – kapcsolatukat azonban 1880-ban egy magánéleti válság árnyékolta be: Joachim házasságának megromlásakor Brahms a feleség pártját fogta, s ennek következtében a hegedűs évekre megszakította vele a kapcsolatot. A zeneszerző ezt a fájdalmasan hiányzó barátságot helyreállítandó komponálta meg 1887-ben a lélek mélyéről fakadó melódiákat megszólaltató a-moll kettősversenyét: művet ilyen nemes szándékkal keveset írtak a zene történetében! A versenymű szólistái neves vendégművészek: a Bécsi Szimfonikus Zenekar koncertmestere, a nemzetközi hírű szlovák hegedűs, Dalibor Karvay és a Bécsi Filharmonikusok szólócsellistája, Varga Tamás lesznek. A koncertet Schumann 1841-ben, „A szimfóniák évében” készült lírai melódiákban gazdag B-dúr „Tavaszi” szimfóniája zárja, amelynek formai egységét a tételeket összekötő tematikus kapcsolatok finom kidolgozásával biztosította a komponista. A Győri Filharmonikus Zenekart Rajna Martin vezető karmester dirigálja.

Ajánlatunk


A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat.

Stefanie True (szoprán) művészeti vezető és barokk hegedű: Midori Seiler barokk gesztika: Sigrid T’Hooft

Dérynétől , István a királyig című zenés történelmi előadása egy különleges zenés utazásra invitálja a színházat kedvelőket 2025 február 22-én 18-órától a Művelődési központ és közösségi ház színház termébe.A zenés vígjáték a magyar zenés színház történetét mutatja be a Budapesti Operett színház neves művészeinek Ullmann Zsuzsa és Kovács Szilárd előadásában.

Ajánló


A New York-i a Postmodern Jukebox a kétezres évek könnyűzenéjének egyik legizgalmasabb vállalkozása. A Scott Bradlee által alapított együttes tagjai…

A Budapesti Operettszínház új bemutatója egyesíti az operett műfajának legnemesebb hagyományait és a Nagymező utcai teátrum lenyűgöző, 21. századi színpadi…

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!