![Filmzenei koncert Filmzenei koncert](https://pb2.jegy.hu/imgs/system-4/program/000/075/626/filmzenei-koncert-474-279-248230.jpg)
Filmzenei koncert
„Az Álomgyár bűvöletében”
„Az Álomgyár bűvöletében”
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. december 29. vasárnap, 19:00
Műsor:
Bradley: Tom and Jerry
Alan Menken: Aladdin
Lopez-Krogstadt: Music from Frozen
Menken-Mortimer: Pocahontas
RadoRagniMacDermot-Naulais: Hair
Fred Ebb/John Kander-Ted Parson: Cabaret
Kannder-Ebb-Ricketts: Chicago
--
Rózsa Miklós-Mortimer: Quo Vadis
Hans Zimmer: Gladiátor
M. Kamen: Robin Hood – tolvajok fejedelme
Silvestri-Mortimer: Forrest Gump
Schifrin-Custer: Mission Impossible Theme
J. Williams: Eastwicki boszorkányok – Devil’s Dance
J. Williams: Hook - The Flight to Neverland
Vezényel: Horváth Gábor
Játsszunk el a gondolattal egy pillanatra és némítsuk le képzeletben kedvenc filmjelenetünket. Vajon milyen hatást gyakorolna így ránk? Megdöbbentő, nemde? Már az ókorban is úgy tartották, hogy a zene képes felkorbácsolni a legmélyebb érzéseinket. Szenvedélyeket ébreszt, megríkat, a lelkünkig hatol. Olyasmit ad át, amire semmi más nem képes. De vajon lehet-e önálló művészi tartalma a filmhez komponált zenének? Koncertünkön a legnagyszerűbb filmzenékből válogattunk Hollywood aranykorától egészen napjainkig. Walt Disney legendás meséitől, amelyeken generációk nőttek fel, egészen az arénákat megtöltő Hans Zimmerig. Ígérjük, a hatás kép nélkül sem marad el!
Horváth Gábor 1998-ban karvezetés-, 2002-ben pedig karmester szakon végzett a Zeneakadémián, ahol jelenleg docensként tanít. A Szent István Filharmonikusok és a Duna Szimfonikus Zenekar karmestere. 2002-ben 2. helyezést és a közönség különdíját nyerte el a 10. Nemzetközi Ferencsik János Karmesterversenyen. Magyarország és Románia számos zenekarának állandó vendégkarmestere, de vezényelt már Washingtonban és Japánban is. A KÓTA Zenekari bizottságának elnöke, valamint a Regionális Zenekarok Szövetségének főtitkára. Az általa vezetett Szent István Király Zeneiskola Szimfonikus Zenekar 2024-ben három évre elnyerte a megtisztelő Nemzeti Ifjúsági Zenekar kitüntető címet.
Az előadás középpontjában két fiú története áll, egyikük szegénységben él, míg a másik a trón várományosa. Amikor sorsuk egy véletlen folytán összefonódik és helyet cserélnek, mindkettejük élete gyökeresen megváltozik.
Bernard Slade 1975-ben írta Jövőre veled ugyanitt című vígjátékát, amelyet Tony-díjra jelöltek, majd a filmadaptációjáért az Oscar-jelölést is begyűjtötte. A darab több mint 1400 előadást ért meg a Broadwayn, a világ több országában is bemutatták. A történet szereplői Doris és George, akik ugyan mással élnek házasságban, mégis minden évben egy februári hétvégét egymással töltenek, az évek során pedig a kaland mély emberi kapcsolattá válik.
Nagymama, lány, unoka. Mindegyik mást akar, mindegyik másként, mással szeretné élni az életét. Teri például szeretője mellett képzeli el a…
Toldi Miklós a hősiesség és a bátorság, a kitartás és a hűség, a becsület és az emberség példaképe. Arany János…
RUMINI Ferrit-szigeten Zenés mesejáték Négy éves kortól ajánljuk! A Pesti Művész Színház- Fogi Színház előadása
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!