Győri Balett: Movements to Stravinsky / Mimi
A 2020 óta Velekei László és Lukács András irányításával működő társulat hagyomány és újítás el nem választható kettősében gondolkodva, elkötelezett munkával újítja meg a táncszínpadi kifejezésmódot.
A 2020 óta Velekei László és Lukács András irányításával működő társulat hagyomány és újítás el nem választható kettősében gondolkodva, elkötelezett munkával újítja meg a táncszínpadi kifejezésmódot.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. december 8. péntek, 19:00
Győri Balett: Movements to Stravinsky / Mimi
Miért ne kerülhetnének egymás társaságába nagyon is eltérő világok? A Győri Balett kétrészes estjén pontosan ez történik: a csapat művészeti vezetője, Lukács András Stravinsky inspirálta, éteri szépségű, minimalista koreográfiája után az együttest igazgató Velekei László nagyszabású, a mágikus realizmus hatásáról tanúskodó cselekményes balettje következik. Klasszikus és kortárs, szép és rút, harmónia és zavar nem kioltja, hanem kiegészíti egymást, így adva teljes képet világunkról.
Jelentős múlttal rendelkezik a nagy vidéki táncegyüttesek közül a Győri Balett csapata. A 2020 óta Velekei László és Lukács András irányításával működő társulat hagyomány és újítás el nem választható kettősében gondolkodva, elkötelezett munkával újítja meg a táncszínpadi kifejezésmódot. A Movements to Stravinsky / Mimi című est a hosszú folyamat várhatóan fontos állomása lesz. Lukács András 2017-ben a Bécsi Operaház balettegyüttesével kiváló kritikai visszhanggal mutatta be Stravinsky-zenék ihlette darabját. A szimfonikus balett magját a Pulcinella című balett Serenatája adja, de miután a koreográfus rálelt a központi elemre, a tágas életmű számos más darabja szinte felkínálta magát. A commedia dell'arte, a reneszánsz látványvilága egészíti ki a fegyelmezett, visszafogott, ám éppen ettől izgalmas mozdulatsorokat. A Velekei László által koreografált Mimi története szokatlan helyszínen játszódik: a piszkos metróaluljáró valóságával szemben áll a vágyott eufória égbe szárnyaló álomvilága. Abszolút főszerepben a vágyott nő: Mimi.
Movements to Stravinsky:
Táncolják:
Tetiana Baranovska
Téglás Bánk
Guti Gerda
Herkovics Eszter Adria
Engelbrecht Patrik
Marjai Lili Anna
Gémesi Máté
Kovács Eszter
Thales Henrique
Tatiana Shipilova
Szentiványi Richard
Borna Cicak
zene: Igor Stravinsky
jelmez: Lukács András, Herwerth Mónika
fény: Lukács András, Dragos Dániel
díszlet, koreográfus: Lukács András
Mimi:
Mimi: Matuza Adrienn
Fiúk: Luka Dimic - Jekli Zoltán - Luigi Iannone
Egy alak: Szentiványi Richard
Egy mandarin: Daichi Uematsu
zene: montázs
jelmez: Győri Gabi
díszlet: Velekei László, Győri Gabi
fény: Stadler Ferenc
dramaturg: Csepi Alexandra
koreográfus: Velekei László
A fiatal, ám annál markánsabb hangú Dzsúdló villámgyorsan vált népszerűvé szókimondó, sajátos hangulatú dalaival, aki 2025. október 3-án, a Tokaj-hegyaljai Szüreti Napok keretében, a Tokaj Fesztiválkatlanban lép fel.
A S.Ö.R. (Shakespeare Összes Rövidítve) sikerén felbuzdulva a Kálloy-Kálid-Gáspár trió nem kisebb dologra vállalkozik, mint hogy színpadra varázsolja a görögök összes regéit és cselekedeteit.
RUMINI Ferrit-szigeten Zenés mesejáték Négy éves kortól ajánljuk! A Pesti Művész Színház- Fogi Színház előadása
Vajon ártatlan vagy bűnös Leonard Vole, a jóképű fiatalember, akit egy idős hölgy meggyilkolásával vádolnak?
Horváth Charlie és zenekara 7 év után újra az Audi Arénába koncertezik. Fergeteges koncertet adott anno 2017-ben a 70. születésnapján,…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!