Program


kamara.hu/2 – Levélbeszélgetés - kamara.hu – Saját szoba -

kamara.hu/2 – Levélbeszélgetés - kamara.hu – Saját szoba -

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 18. péntek, 19:00

Levélbeszélgetés 1.
Clara Schumann és Robert Schumann művei
Csővári Csilla (ének), Baráti Kristóf (hegedű), Simon Izabella, Várjon Dénes (zongora)
Huszárik Kata, Ficza István (próza)
Brahms: 1. (G-dúr) hegedű-zongora szonáta, op. 78
Baráti Kristóf (hegedű), Várjon Dénes (zongora)

SZÜNET

Levélbeszélgetés 2.
Fanny Mendelssohn és Felix Mendelssohn-Bartholdy művei
Csővári Csilla (ének), Simon Izabella, Várjon Dénes (zongora)
Huszárik Kata, Ficza István (próza)
Schubert: 14. (d-moll) vonósnégyes, D. 810 („A halál és a lányka”)
Engegård Vonósnégyes: Arvid Engegård, Laura Custodio Sabas (hegedű), Juliet Jopling (brácsa), Jan Clemens Carlsen (cselló)

Szerkesztő, dramaturg, rendező: Simon Izabella

A Zeneakadémia kamarazenei fesztiválja – melynek művészeti vezetői Simon Izabella és Várjon Dénes, fellépői pedig a nemzetközi és a hazai zenei élet legjobbjai – minden alkalommal egy-egy irodalmi művet állít a középpontba, a zenei programok pedig több szálon kapcsolódnak a könyvhöz. Ezúttal Virginia Woolf Saját szoba című esszékötete adja a szerkesztés alapját. Woolf könyve a női alkotók önállóságáról, függetlenségéről szól, ennek megfelelően kapnak hangsúlyt a hölgyek a felhangzó darabok szerzői és előadói között is. A második koncerten egy-egy férfi-női házaspár és testvérpár kapcsolata elevenedik meg műveiken, levelezéseiken és naplóbejegyzéseiken keresztül, de megismerkedhetünk a két asszony apjával, akik szintén fontos szerepet töltöttek be lányuk művészi pályájának alakulásában, valamint a női alkotók sorsával a 19. századból. A muzsikusokhoz két színművész, Huszárik Kata és Ficza István is csatlakozik, a teljes előadást pedig az ötlet megálmodója, Simon Izabella állítja színpadra és rendezi meg. A Schumann család életébe pontosan addig kapunk bepillantást, amíg fel nem tűnik az ifjú Brahms – ekkor szólal meg a G-dúr szonáta, ami Clara kedvenc darabja volt a szerzőtől. Felix Mendelssohnról köztudott, hogy fiatalon érte a halál, kevésbé ismert tény azonban, hogy csupán fél évvel előtte hunyt el három évvel idősebb nővére. A második levélbeszélgetésben Schubert vonósnégyesével Fanny váratlan halálának állít emléket az est.

RENDEZŐ:Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Tizenkét embernek kell döntenie egy ember sorsáról: bűnös vagy nem bűnös. De hogyan hozhat egyhangú döntést, hogyan találhatja meg a közös nevezőt egy teljesen különböző emberekből álló társaság, akik még a szavak jelentésében sem tudnak megegyezni egymással?

A legnagyobb slágerek Geszti Péter (és bolygónk) meghatározó korszakaiból, Rap+Az, zene+stand up, vidám időutazás, meglepő fordulatok, korszakos vendégek, és egyedülálló AI látványosság!

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

Ajánló


Örkény István az életéről Elmondja: Mácsai Pál

„Az ok, ami miatt a Szerelmes Shakespeare-t az irodalommal foglalkozó kutatók és kritikusok is élvezetesnek találják, nem más, mint hogy…

A német színház és film megújítója, Rainer Werner Fassbinder műve egy idősödő takarítónő és egy bevándorló szerelmén keresztül az emberi…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!