Program


Kodály 142

Kodály 142

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. december 16. hétfő, 19:30

Kodály: Cselló-zongora szonáta, op. 4
Hagiwara Izumi (cselló), Lescsinszky Áron (zongora)
Kodály: Marosszéki táncok
Farkas Botond (zongora)
Kodály: 2. vonósnégyes, op. 10
Vavrinecz András, Fóris Zsófia (hegedű), Molnár Dorina Anna (brácsa), Hagiwara Izumi (cselló)
SZÜNET
Kodály: Békesség-óhajtás
Kodály: Media vita in morte sumus
Zombola Péter: Ave Maria
Udvardy: Tél
Prelude Vegyeskar, Budapest és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Kórusa, Eger (karigazgató: Kabdebó Sándor)
Vezényel: Kabdebó Sándor
Kodály: Katonadal
Kodály: Szép könyörgés
Tóth Péter: Lángok
Rahmann: Zikr (Ethan Sperry átirata)
Tatabányai Árpád Gimnázium Vegyeskar (karigazgató: Szeimann Zsuzsanna)
Közreműködnek: Tisch Dávid (trombita), Mura-Mészáros Ambrus Vitéz (dob)
Vezényel: Szeimann Zsuzsanna, Várkonyi Olivér
Kodály: An Ode for Music
Vajda János: Mark the Music
Közreműködik: a Zeneakadémia Alma Mater Kórusa (karigazgató: Somos Csaba)
Vezényel: Somos Csaba
Kodály Zoltán zeneszerző, zenetudós, zeneoktató és népzenekutató élete és munkássága számos ponton kapcsolódott a Zeneakadémiához. 1900-tól, a budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem magyar–német szakával párhuzamosan végezte el a zeneszerzőképzőt Koessler János növendékeként. Oklevelét 1904-ben szerezte meg, vizsgahangversenyére 1906-ban került sor. A következő évtől már az intézmény zeneelmélet-, majd 1908-tól zeneszerzéstanára volt. 1918 őszén az időközben főiskolai rangot kapott Zeneakadémia aligazgatójává is megválasztották, azonban a Tanácsköztársaság bukása után fegyelmi vizsgálat indult ellene, amely magával vonta kinevezésének érvénytelenítését is. Csak két év múlva, 1921-től taníthatott újra zeneszerzést. Bár Kodály 1940-ben nyugállományba vonult a Zeneakadémiáról, kapcsolata ezután sem szakadt meg az intézménnyel. Sok évre visszanyúló hagyományt folytatva a Zeneakadémia idén is hangversennyel emlékezik meg a magyar karénekkultúra nagy megújítója születésnapjáról.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont, KÓTA

Ajánlatunk


1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.

A Szociopoly egy interaktív színházi társasjáték, a Mentőcsónak Egység és a „GYERE” Gyerekesély Egyesület közös produkciója. Az eredeti társasjátékot társadalomkutatók találták ki 2010-ben. A Szputnyik társulata 2013-ban, egy nemzetközi koprodukcióban készült előadás próbái során találkozott a játékkal, amit akkor a társulat egymás közt játszott Bass László vezetésével.

Ajánló


Dérynétől , István a királyig című zenés történelmi előadása egy különleges zenés utazásra invitálja a színházat kedvelőket 2025 február 22-én…

Halász Judit színészi pályafutásával párhuzamosan új műfajt teremtett előadóművészként. Magyar költők verseit évtizedek óta énekli - a magyar könnyűzene legjobbjainak…

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!