KV Társulat: Tulipán
Milyen egy szeszmentes, vegán, öko-bio esküvő? Mi történik, ha eltűnik a vőlegény? És hogy ropják a násztáncot az anyósok? Kiderül február 23-án a Barlangban.
Előadás egy részben, 70 percben
Milyen egy szeszmentes, vegán, öko-bio esküvő? Mi történik, ha eltűnik a vőlegény? És hogy ropják a násztáncot az anyósok? Kiderül február 23-án a Barlangban.
Előadás egy részben, 70 percben
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. február 23. vasárnap, 17:00
KV Társulat: Tulipán
anyóstánc egy részben
Egy előadás menyasszonyoknak, vőlegényeknek, anyósoknak és apósoknak. A KV Társulat új bemutatójának kiindulópontja egy esküvő előkészületei során kialakult pánik. A vőlegény eltűnik, a mennyasszony kétségbeesve keresi, miközben a két anyós átveszi az irányítást. Az anyósok nyomozásba kezdenek, intézkednek, rendezkednek és miközben gyerekeik sorsát próbálják megoldani, saját életük számos kérdésére is választ kapnak. Felmerülnek a transzgenerációs minták, mi az, amit örököltünk és bárhogyan is szeretnénk, nem tudjuk máshogy csinálni.
A KV Társulat számára alakulása óta megkerülhetetlenül fontos a női problémák tematizálása, ennek az évek óta tartó útkeresésnek egy fontos állomása a Tulipán.
Az előadás széles nézői réteget szólít meg, az ifjúsági közönségtől kezdve (17 éves kortól) egészen a szülőkig, nagyszülőkig. Olyan egyetemes, mindenki számára átélhető és ismerős kérdéseket vet fel (szülői minták követése, hatása, párválasztás, beilleszkedés az új „választott családba”), amelyekhez minden korosztály tud kapcsolódni.
Író-rendező: Csábi Anna
Szereplők: Urbanovits Krisztina, Száger Zsuzsa, Csábi Anna
Zene: Szegvári Júlia
Hegedű: Rigó Márton
Képen: Lestyán Attila
Hangban: Ruscsák Péter
Bemutató: 2023. május 17. RS9 Színház
Fesztiválszereplések:
2023. 09. 26. – Lurkó Fesztivál, Csíky Játékszín, Csíkszereda
2023. 10. 1. - THEALTER plusz, Régi Zsinagóga ALTERRA, Szeged
2023. 112. 10. – Off Fesztivál, RS9 Színház, Budapest
2024. 08.29. – VIDOR Fesztivál, Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza
Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM Dome színpadára! 2026-ban a közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben opera, slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen felejthetetlen keringők is helyet kapnak. Rieu koncertjei nemcsak a magával ragadó zenéjükkel bűvölik el a közönséget, hanem humoros, közvetlen színpadi jelenlétével is. A gyönyörű jelmezek, a lenyűgöző díszletek és a látványos fénytechnikák minden korosztály számára különleges élményt nyújtanak.
2026. október 10-én különleges zenei élmény várja a közönséget Budapesten: a világhírű zongoravirtuóz, Péter Bence az MVM Dome színpadán adja elő vadonatúj koncertműsorát. Az új show nem csupán friss dalokkal és lenyűgöző zongorajátékkal, hanem minden eddiginél látványosabb vizuális világgal, színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel is készül - ezzel garantálva, hogy ez lesz az év egyik legemlékezetesebb zenei eseménye.
Bruscon (Alföldi Róbert), a Nemzet Színésze, kis társulatával vendégjátékra érkezik. Az új és ismeretlen helyen azonban szinte mindennel baja van. És csak pár óra van az előadás kezdéséig.
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban
Frank Wildhorn és Jack Murphy világhírű musicalje Rudolf koronaherceg tragikus sorsú történetét dolgozza fel. Rudolf, I. Ferenc József császár és…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!