Program


Ménesi Gergely és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara - A Zeneakadémia együttesei

Ménesi Gergely és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara - A Zeneakadémia együttesei

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. február 9. vasárnap, 19:30

Haydn: 94. (G-dúr) szimfónia, Hob. I:94 („Üstdobütés”)
Weiner: 5. divertimento, op. 39 („Magyar impressziók”)
SZÜNET
Beethoven: 5. (Esz-dúr) zongoraverseny, op. 73 („Császár”)

Rozsonits Ildikó (zongora)
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
Vezényel: Ménesi Gergely

Időtlen klasszikusok és egy magyar kuriózum találkozásának lehetünk tanúi a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának hangversenyén. Az „Üstdobütés” szimfóniát Haydn 1791-ben Londonban komponálta, és az első angliai látogatásához kapcsolódó koncertek egyikén csendült fel először. Második tétele már a maga korában akkora slágerré vált, hogy Haydn mint népdalt idézte fel a pár évvel később keletkezett Teremtés című oratóriumában. Ezt követően Weiner Leónak, a magyar zenei élet egykori kiemelkedő alakjának és a Zeneakadémia legendás tanárának „Magyar impressziók” alcímű, 1951-re datált 5. divertimentója következik, amelyben a szerző a verbunkos táncok dallamkincsét és ritmusait ötvözi a klasszikus zene formai elemeivel. A koncert zárásaként Beethoven utolsó, monumentális, 1809-ben komponált és 1811-ben bemutatott zongoraversenyét hallhatjuk Rozsonits Ildikó, a Zeneakadémia Rendkívüli Tehetségek Képzőjének hallgatója virtuóz előadásában. Az est dirigense Ménesi Gergely, a Zeneakadémia Karmester és Karvezető Tanszékének habilitált oktatója.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A SZINDRA TÁRSULAT előadása üzenet a mai fiataloknak, hogyan veszíthetjük el egymást, és magunkat egy fesztivál mámorában.

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

Az összművészeti előadás Erdély egyik legizgalmasabb, legszínesebb kultúrájú tájegysége, a Mezőség énekes, táncos és irodalmi hagyományaiból táplálkozik. A produkció zenei centrumában Bartók Béla Mikrokozmosz című zongorasorozatának tételei, valamint a zeneszerzőt inspiráló mezőségi dallamok állnak.

Ajánló


Glattauer vígjátéka nagy emberismerettel és virtuozitással sodorja nézőjét a hősökkel együtt a jövő meglepetései felé...

Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

A történet a nyomorúságos sorsú, de páratlanul nemes szívű csavargó és egy utcára kitett, árva gyermek találkozásáról szól. A gyermeket,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!