Program


Nathan Laube orgonaestje / ORGONA BÉRLET

Nathan Laube orgonaestje / ORGONA BÉRLET

Az orgona sok egyéb mellett azért is nagyszerű, mert „a hangszerek királynőjének” nemcsak hatalmas repertoárja van főként barokk, romantikus és 20. századi művekből, de számtalan regisztere jóvoltából a hangszínek tömegét képes előállítani, s így egyfelől zenekari művek is remekül megszólaltathatók rajta, másfelől a zongorarepertoár egy-egy jeles darabja új megvilágítást kaphat, ha orgonán hangzik fel.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. március 8. szerda, 19:30

Részben erre épül a fiatal amerikai orgonaművész izgalmas és változatos műsora, amely német, magyar és francia műveket kínál.

Milyen lehet Wagner grandiózus alkotása, a Tannhäuser-nyitány - orgonán? És vajon hogyan szólal meg Liszt fausti problémákat körüljáró, filozofikus zongoraműve, a virtuóz h-moll szonáta a számtalan sípot megzendítő, ezer színt felvonultató hangszeren? Megtudhatjuk a fiatal amerikai művésztől, akit a Westfälische Nachrichten 2019-ben így méltatott: „korosztálya egyik legjobb orgonaművésze az Egyesült Államokban”. A chicagói születésű, harmincnégy éves Nathan Laube 2013 és 2020 között a New York-i University of Rochester kebelében működő Eastman School of Music professzora volt, ma pedig a Stuttgarti Állami Zenei és Előadó-művészeti Egyetem orgonafakultását vezeti. A világjáró muzsikus műsorán nem csak Liszt remekműve képviseli a magyar zenét: meghallgathatjuk előadásában az 1984-ben született Magda Dávid ősbemutatóként elhangzó Akheron című kompozícióját, amely a Müpa 2020-as Zeneműpályázatán díjazott darabok egyike. A program két 20. századi francia opusa, Elsa Barraine és Jehan Alain egy-egy kompozíciója is minden bizonnyal újdonság lesz a magyar zenehallgató számára. Olyan orgonaestet hallhatunk tehát, amelynek valamennyi műsorszáma különlegesség.

Műsor:

Wagner-Lemare-Nathan Laube: Tannhäuser-nyitány
Barraine: II. prelúdium és fúga
Magda Dávid: Akheron - ősbemutató (a 2020-as Müpa Zeneműpályázat díjazott műve)
J. Alain: II. fantázia
Liszt-Nathan Laube: h-moll szonáta

Ajánlatunk


Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

A világhírű lett mezzoszoprán, Elīna Garanča korunk egyik legkeresettebb operaénekese. Vokális teljesítményét és színészi alakításait Salzburgtól Bécsen és Párizson át New Yorkig a világ minden táján ünnepli a közönség.

Ajánló


Kőszegi Imre mindig jó időben van. Decemberben tölti be 80. életévét. És persze zenésztársai mindig számíthatnak kifogástalan lüktetésű kíséretére. A…

Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról.…

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!