
Nomádok - Székesfehérvári Balett Színház
kortárs balett
Az előadás időtartama: 65 perc egy szünettel
kortárs balett
Az előadás időtartama: 65 perc egy szünettel
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 14. hétfő, 19:00
Táncszínházi produkció 1 felvonásban.
A kortárs balett témája a vándorlás. Életünk során szinte valamennyien helyet, vagy életteret váltunk, akár többször is. A vándorlás mozgatórugója lehet a kíváncsiság, a felfedezés vágya, de lehet oka a szükség, vagy akár menekülés. Sok esetben az élettér változtatásnak vélt, vagy valós problémák megoldása a célja. Egy dolog azonban bizonyos, akárhová is megy az ember, saját magát mindig magával viszi.
Az ősi magyar népmesék központi figurájaként, sok esetben megjelenik a vándorlegény alakja, aki tarisznyájával a vállán nekiindul, hogy szerencsét próbálva felfedezze a világot, benne saját magát. A balett ugyancsak reflektál a táncosok vándor életére.
A Nomádok című kortárs balett zenei világa ősi zenei témákhoz nyúl vissza, amely zeneművek kortárs táncnyelven íródtak és leginkább az ősi magyar zenei világból merítenek. A táncszínházi produkció kortárs táncnyelven teszi láthatóvá a darab zenei világát. Egyfajta vízió, amely álomszerű világot teremtve ölt formát.
Egerházi Attila - Rendező-koreográfus
Alkotók:
Rendező-koreográfus:Egerházi Attila
Koreográfus asszisztens, próbavezető balettmester: Cristina Porres Mormeneo
Fényterv: Egerházi Attila
Szcenikus: Bajkó György
Jelmezterv: Pajor Patrícia és Herman Anett
Zene: Genezis - Lovász Irén és Дeva, Lajkó Félix és az Óperentzia - Rét,
Balanescu Quartet - Empty Space Dance, Arvo Pärt: Für Alina – Piano: Masako Ohta
Szereposztás:
Lányok:
Chiara Malavasi
Cristina Porres Mormeneo
Nina Sninská
Noemi Gregnanin
Tae Sone
Valerie Yeo
Fiúk:
Francesco Vitale Farris
Gabriele Tamolli
Gijs Stenger
Jasper Arran
Jelle-Johannes Hendrix
Juan Esteban Serna Espinosa
ARRYTHMIA
SZINOPSZIS
„Az aritmia - ami orvosi kifejezéssel élve szívritmus zavart jelent – ez esetben metaforáinak tekintendő.
Életünket harmónia és diszharmónia, ritmus és aritmia (azaz a normálisnak, megszokottnak tekintett ritmus megváltozása, megtörése) jellemzi.
Az élet ritmusa olykor egyenletes, máskor pedig egyenletlenné válik.
Vonatkozik ez az egyénre, párkapcsolatra, vagy akár több ember kapcsolatára, de vonatkozhat egy társadalomra is.
A balettet négy táncművész egy viszonylag szűk térben táncolja.
A balettet a COVID-19 vírus által okozott világjárvány kapcsán, mint egy a társadalomra gyakorolt hatásainak, valamint a karantén időszaknak dedikálva alkottam meg.
Jelen időszakunkban a megszokott élet ritmusunk megtört, megváltozott, ha úgy tetszik bizonyos értelemben véve aritmikussá vált.
Mind emellett képzőművészeti értelemben véve is létezik ritmus és aritmia. Az emberi test sem szimmetrikus. Az „aritmia” tetten érhető többek között Pablo Picasso munkásságában.”
Egerházi Attila
Rendező-koreográfus
Az Anconai szerelmesek kacagtatóan fordulatos, kedvesen pikáns, szellemes, zenés összekacsintás a hetvenes évek olasz slágereivel. Szerelem, slágerek, tánc, gegek, csipetnyi erotika, poénok, kacagás, happy end.
A Mágnás Miska a magyar operettirodalom egyik legsikeresebb műve, mely újra és újra repertoárra kerül zenés és prózai színházakban egyaránt. Ez egyrészt szatirikus, mulatságos történetének köszönhető, másrészt Szirmai Albert és Gábor Andor olyan pompás, örökzöld számainak, mint például A nő szívét ki ismeri, az Úgy szeretnék boldog lenni vagy a Cintányéros cudar világ.
Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és…
Az előadás középpontjában két fiú története áll, egyikük szegénységben él, míg a másik a trón várományosa. Amikor sorsuk egy véletlen…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!