
OXFORD - a Szolnoki Szimfonikusok hangversenye
Műsor:
C.P.E. Bach: d-moll fuvolaverseny
Max Bruch: Kettősverseny hegedűre és brácsára
Haydn: 92. G-dúr szimfónia HOB I:92
több
Műsor:
C.P.E. Bach: d-moll fuvolaverseny
Max Bruch: Kettősverseny hegedűre és brácsára
Haydn: 92. G-dúr szimfónia HOB I:92
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 30. szerda, 19:00
Közreműködik:
Sangeun Han - fuvola
Erwin Eungsoo Kim - hegedű
Ohhyun Kwon - brácsa
Vezényel:
Fan Ting
C.P.E. Bach D-moll fuvolaversenye valószínűleg az 1740-es évek elején született, amikor a még szárnyait bontogató, ifjú zeneszerző II. Frigyes porosz király udvarában dolgozott. Az uralkodó szenvedélyes fuvolista volt, így különösen kedvelte a fuvolára írt műveket. A barokk és a klasszikus zene határán mozgó, érzelmi mélységgel és virtuóz dallamokkal teli versenymű egy korábbi, csembalóra írt szerzemény átirata lehet. C.P.E. Bach ugyanis számos művét több különböző hangszerelésben is közreadta, hogy minél szélesebb közönség számára elérhető legyen.
Max Bruch Kettősversenye hegedűre és brácsára (Op. 88) 1911-ben készült, a zeneszerző késői alkotói korszakában. Bruch akkoriban a romantikus zene hagyományait követte, annak ellenére, hogy a zenei világ már a modernizmus felé fordult, és zenéje egyre kevésbé kapott figyelmet. Bruch azonban mindvégig hű maradt a saját dallamos, érzelemdús zenei nyelvéhez. A kompozíció mindkét hangszer karakterét és hangszínét egyformán kiemeli, ugyanakkor hangsúlyozza a két hangszer közötti párbeszédet.
Joseph Haydn 92. G-dúr szimfóniája (Hob. I:92), más néven Oxford-szimfónia a klasszikus szimfonikus zene egyik mesterműve. A mű 1789-ben született, és Haydn egyik utolsó „párizsi szimfóniájának” tekinthető, bár címét 1791-es bemutatójának helyszínéről kapta. A Oxfordi Egyetem díszdoktori címmel tüntette ki a szerzőt, aki a ceremónián ezt a darabot vezényelte. A mű tökéletesen tükrözi Haydn humorát és kreativitását, tele van váratlan fordulatokkal és elegáns zeneszerzői ötletekkel.
Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.
Hangverseny látogatók tízezrei őrzik emlékezetükben azoknak a május 30-i koncerteknek az élményét, amelyeken Kocsis Zoltán gyermekek javát szolgáló jótékony célú produkciókkal ünnepelte születésnapját.
A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely a magyar zenei szcéna egyik legérdekesebb és legszerethetőbb kollaborációjává vált. A két zenekar különleges stílusokat képvisel: a Bohemian Betyars a folk-punk, világzene és balkáni hangzás keverékével, míg a Parno Graszt a tradicionális cigány népzenét képviseli.
Vincenzo Bellini operájának hősnője tudtán kívül nyaktörő magasságban egyensúlyoz, míg e főszerep megformálója okvetlenül tudatában van annak, hogy a bel…
A Szépség és a Szörnyeteg a Disney egyik legsikeresebb, legelbűvölőbb meséje, az első olyan animációs film, amelyet Oscar-díjra jelöltek a…
A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test,…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!