
Pálúr János 32 év távlatában -Orgonakoncertek
Közreműködik: a Psalterium Hungaricum és a Központi Református Kórus, korábbi debreceni kántustagokkal
Közreműködik: a Psalterium Hungaricum és a Központi Református Kórus, korábbi debreceni kántustagokkal
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. március 8. szerda, 19:30
ORGONAKONCERTEK
PÁLÚR JÁNOS
32 év távlatában
Műsor:
van Noordt: Három strófa a 24. genfi zsoltárdallamra
J. S. Bach: C-dúr prelúdium és fúga, BWV 547
J. S. Bach: Kis harmóniai labirintus, BWV 591
J. S. Bach: Kánonvariációk a „Vom Himmel hoch da komm ich her” karácsonyi dallamra, BWV 769
Gárdonyi: Dicsérő ének a 45. zsoltárból vett versekre
Közreműködik: a Psalterium Hungaricum és a Központi Református Kórus, korábbi debreceni kántustagokkal
Vezényel: Berkesi Sándor
szünet
Mozart: f-moll fantázia géporgonára, K. 608
Liszt: Prelúdium és fúga a B-A-C-H motívumra
Dupré: g-moll szimfónia orgonára és zenekarra, op. 25 – részlet (a szerző orgona-zongora átirata)
Közreműködik: Deák László (zongora)
Duruflé: Szvit, op. 5 – 3. Toccata
Pálúr János (orgona)
„Életem nagyobb része reménységgel teli előretekintés volt, itt van hát az ideje a szakmai tükörbe is belenézni” – mondja Pálúr János, aki teltházas diplomakoncertjén aratott sikerét az eltelt 32 évben folyamatosan újabb és újabb megugrott célokkal hitelesítette. Párizs városától megnyert Előadói Nagydíja óta világszerte több száz hangversenyt adott, a Zeneakadémián tanít és a Fasori Református Templom orgonistájaként szenvedéllyel és szeretettel szolgálja az orgonazene ügyét Magyarországon. A Zeneakadémia Nagytermében indította útjára 2002-ben a „Református énekek” elnevezésű koncertsorozatot, amely azóta a Müpában folytatva igazi hagyománnyá vált. Az új fasori orgonán évek óta heti rendszerességgel jelennek meg az egyházzenébe karakteresen új színt hozó improvizációi. Habár az elhangzó művek szinte mindegyike tekinthető kuriózumnak is, ugyanakkor az est korabarokk, északnémet, bécsi klasszikus, romantikus és huszadik századi darabjai az orgonairodalom nagy korszakaiba adnak izgalmas bepillantást. Bibliai zsoltár dallami és tartalmi feldolgozása (van Noordt, Gárdonyi Zoltán), Bach karácsonyi dallamot követő bravúros vizsgamunkája, Mozart géporgonára írt műve, Lisztnek csak külön kategóriaként említhető egyénisége a francia XX. századi iskoláig kalauzol bennünket, ami Dupré és Duruflé extatikus zenéivel ma már – éppen Pálúr Jánosnak köszönhetően – a hazai koncertrepertoár szerves részét képezi. A kiváló vendégművészek és együttesek közreműködésével létrejövő hangverseny kiemelkedő érdekessége, hogy a diplomakoncert műsora ezúttal a Zeneakadémia négy évvel ezelőtt felavatott, a Nagyterem első történelmi orgonáját megidéző hangszerén szólal meg.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont
Bodó Viktor új előadása az önsegítő függő csoportok mintájára és igaz történetek alapján készül. A csoport olyan szélsőséges karakterek találkozóhelye, akik egyébként soha nem ülnének le egymással. Történeteikben a reália keveredik a mindennapi abszurddal, a dráma a tragikomédiával. Egy ilyen kétórás gyűlésen megtörténhet minden, ami csak elképzelhető, és az is, ami nem.
Nagyszabású operabemutatókkal várjuk közönségünket az idei szezonban is! Hagyományainkhoz híven nagyszerű külföldi énekeseket hívtunk meg két opera előadásunk főszerepeire. Olyan csillagokat, akik a világ legnagyobb operaszínpadain énekelték már Verdi Nabucco érzelmekkel teli dalait.
A New York-i Broadway-ról Londonba és most Budapestre! A 2025 januári 3 teltházas elsöprő sikerű koncert után az együttes 2026-ban újra Budapestre látogat.
Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe…
27. Zsidó Kulturális Fesztivál
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!