Program


PEER-GYNT - Danubia+Nemzeti Bérlet /4.

PEER-GYNT - Danubia+Nemzeti Bérlet /4.

Peer Gynt – Edvard Grieg és Henrik Ibsen együtt, az Óbudai Danubia Zenekar és a Nemzeti Színház közös hangversenysorozatának keretében.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2012. május 19. szombat, 19:00

Edvard Grieg (1843-1907) a norvégok nagy nemzeti zeneszerzője 1874-ben felkérést kapott a másik nagy norvég művésztől, Henrik Ibsen drámaírótól, hogy nagy sikerű, Peer Gynt című verses filozofikus drámájához írjon kísérőzenét.

A Peer Gynt költői nyelven írt fantasztikus, mágikus elemekben bővelkedő története a férfi-létezés sajátos enciklopédiája, annak minden buktatójával és szépségével, vágyálmaival és rémlátomásaival, szárnyalásával és kisstílű hitványságával együtt. Peer útja során mindent megkap és mindent el is veszít, míg végül élete alkonyán rádöbben: egyetlen igazi menedékünk, otthonunk és királyságunk a másik ember megértése, hite, szeretete.

Grieg eleinte húzódozott a nagy kihívás elől, végül azonban nekilátott és 1876-ban elkészült a kísérőzenével, melyből később két hangverseny-szvitet állított össze.

Ezen az estén részleteket láthatnak-hallhatnak Ibsen drámájából Grieg kísérőzenéjével.

Ajánlatunk


Ez a Carmen szenvedélyről, szabadságról és végzetről mesél – egyszerre modern és hagyománytisztelő, látványos és provokatív, mélyen emberi és elementáris erejű. A Szegedi Szabadtéri Játékok közönségét idén nyáron egy felejthetetlen operaélmény várja. Felhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy az előadás erős hanghatásokat alkalmaz!

50 év legnagyobb magyar és világslágerei egy estén.

Ajánló


Napjainkban aligha képzelhető el műalkotás, amely fontosabb figyelmeztetést rejtene magában a fenyegető természeti jelenségekről és a Föld lehetséges sorsáról vitázó…

zenés családi mesejáték egy részben (Bálint Ágnes azonos című meseregénye alapján a színpadi adaptációt készítette: Bártfay Rita) Zeneszerző: Csiszár Ferenc

A MESEMONDÓ egy különleges zenei utazás lesz Caramel-lel, aki idén visszatér Margitszigetre. esőnap: július 15.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!