Program


Szigligeti Ede: Liliomfi

Szigligeti Ede: Liliomfi

Ez a megunhatatlan vígjáték a szerelem, és a színjátszás örök hatalmáról szól. A félreértések kacagtató helyzetkomikumán keresztül játékosan és derűsen tesz hitet a színház és a színjátszás múlhatatlan erejéről.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 25. péntek, 19:00

Szigligeti Ede: LILIOMFI
komédia
Bemutató: 2022 szeptember 23.

A Szolnoki Szigligeti Színház megújult, gyönyörű épülete a névadó Szigligeti Ede leghíresebb remekműmével, Liliomfi című komédiájával várja bérlőit és nézőit. Ez a megunhatatlan vígjáték a szerelem, és a színjátszás örök hatalmáról szól. A félreértések kacagtató helyzetkomikumán keresztül játékosan és derűsen tesz hitet a színház és a színjátszás múlhatatlan erejéről. Az előadás rendezője Keresztes Attila, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának művészeti igazgatója. A nagyváradi születésű szerző elmondások szerint mindössze két délután alatt írta meg a 3 felvonásos komédiát. Az önéletrajzi ihletésű darab ősbemutatója, 1849. december 21-én volt. Szigligeti Liliomfija méltán a legismertebb és a legtöbbet játszott klasszikus magyar vígjáték, melyből Makk Károly készített filmet 1954-ben és 2012-ben bekerült a Magyar Művészeti Akadémia tagjai által kiválasztott legjobb 53 magyar film közé. Keresztes Attila erdélyi magyar rendező, színész, színészpedagógus, színigazgató. 2002 és 2009 között a Kolozsvári Állami Magyar Színház művészeti aligazgatója, 2009 és 2012 között a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának művészeti igazgatója, 2012-től a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának művészeti igazgatója.

Szereposztás
Liliomfi..................................................... Csákvári Krisztián
Szellemfi.................................................. Ónodi Gábor
Szilvai Tódor, professzor.......................... Mészáros István
Kányai, fogadós....................................... Molnár László
Gyuri, pincér............................................. Polgár Kristóf
Schwartz.................................................. Horváth György
ifj. Schwartz.............................................. Zelei Gábor
Mariska, árva............................................ Molnár Nikolett
Kamilla, kisasszony.................................. Gombos Judit
Erzsi, Kányai fogadós lánya..................... Cseke Lilla Csenge

Alkotók
Díszlettervező: Fodor Viola
Jelmeztervező: Papp Janó
Dramaturg: Szabó Réka
Zene: Cári Tibor
Zenei vezető: Rimóczi Mónika
Koreográfus: Gergye Krisztián
Segédrendező: Kádár Krisztina
Ügyelő: Besenyi Anna
Súgó: László Zsuzsanna
Korrepetítor: Simon Erika
Rendező: Keresztes Attila

A produkcióban közreműködik a Szolnoki Szimfonikus Zenekar.

Ajánlatunk


Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

A funkos/funkys pop-rockban utazó Honeybeast nevéhez számtalan album, illetve sláger fűződik, melyek közül kiemelkedik A legnagyobb hős című 2014-es szerzemény, 24 milliós (!) kattintásszámmal.

Ajánló


„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

A Müpa-beli koncerten balladák és tempósabb dalok, a legnagyobb slágerek közül huszonnégy szám csendül fel, ahogy eddig még soha: akusztikus,…

Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!