
SZUBJEKTÍV | Bolyongások egy kiállításban | Kiss Dániel Áron szubjektív tárlatvezetése
A programra egységáras belépőjegy váltható. További múzeumi belépőjegy kedvezmény nem vehető igénybe.
A programra egységáras belépőjegy váltható. További múzeumi belépőjegy kedvezmény nem vehető igénybe.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. február 22. szombat, 10:30
Kiss Dániel Áron gyerekkora óta nagy tisztelője Ország Lili páratlan életművének. Gyűjtőként a kortárs és a háború utáni művészetre fókuszál, ezen belül kiemelten fontosnak tartja az Európai Iskola generációjának munkásságát. Három évvel ezelőtt, hosszú és alapos kutatómunkát követően sikerült fellelnie az egyetlen létező videódokumentumot a művészről, mely a Kiscelli Múzeum kiállításán is megtekinthető, meghallgatható. Szenvedélyesen kutatja a művész alkotásait, most egy tárlatvezetés során szeretné másokkal is megosztani ezt az élményt.
A Fővárosi Képtár nagyszabású kiállítása sajátos nézőpontból mutatja be Ország Lili művészetét. A művek egy-két kivételt leszámítva a Fővárosi Képtár gyűjteményéből kerülnek ki, közülük többet még soha vagy csak nagyon ritkán láthatott a közönség.
„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”
Franco Zeffirelli Bohémélet-rendezése 1981 óta New York kedvence, s ez a megejtően lírai, átütően fiatalos és lenyűgözően hatásos produkció immáron negyedszer szerepel a világközvetítések programján.
Dumaszínház est
Heltai önleleplező, zseniális humorral mutat görbe tükröt a képmutatás és az emberi játszmák elé.
1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!