Program


Ünnepi koncert a Város Napja alkalmából

Ünnepi koncert a Város Napja alkalmából

A városhoz erősen kötődő világhírű muzsikus, Bényi Tibor dirigálja az ünnepi koncertet. A sinfonia concertante, a klasszikusok kedvelt műfaja több szólóhangszerre és zenekarra írott zeneművet jelent. Mozartnak két ilyen kompozícióját ismerjük, közülük a 297/b számot viselő, Esz-dúr hangnemű 1778-ban, Párizsban készült. Szólóhangszerként eredetileg fuvolát, oboát, kürtöt és fagottot alkalmazott a zeneszerző, de később egy másik változat vált népszerűvé, melyben a fuvola helyett klarinét szerepel. Dallamosságával, virtuóz könnyedségével és vígoperai hangulatával Mozart legnemesebben szórakoztató darabjai közé tartozik.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2013. április 11. csütörtök, 19:30

Az 1788 nyarán készült 550-ös jegyzékszámú g-moll szimfóniát a „nagy” jelzővel szoktuk illetni, megkülönböztetve a fiatalkori, „kis” g-moll szimfóniától. A darab mondanivalóját és kidolgozottságát tekintve a mozarti életmű kimagasló alkotásának számít. Nyitótételének zaklatott karakterű főtémája szinte slágerré vált, a zárótétel „szurony”-dallamának kromatikus jellegű kidolgozása pedig máig előremutató zeneszerzői megoldásnak számít. Az eredeti változathoz képest Mozart idővel változtatott a szimfónia hangszerelésén, amikor két klarinét szólamot is illesztett a partitúrába.

Igazi ünnepi este Mozarttal és a Kodály Filharmonikusok remek muzsikusaival!

Műsor:

W.A. Mozart: C-dúr Milánói szimfónia K.157
W. A. Mozart: Esz-dúr sinfonia concertante, K.297b
W. A. Mozart: g-moll (Nagy) szimfónia, K.550

Közreműködik:

Ludmány Antal – oboa
dr. Szabó János – klarinét
Vitányi József – fagott
Győrfi Péter – kürt
Kodály Filharmonikusok Debrecen

Ajánlatunk


Misztikum, szenvedély és sötét titkok a színpadon – érkezik a Rebecca musical!

Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Ezúton meghívjuk Önt és kedves párját, az éves Lakógyűlésünkre! Ha nincs párja, az se baj, hozzon bárkit! Minél többen vagyunk, annál jobb! Van mit megbeszélnünk… Az Erkel Színház univerzumában új fejezet nyílik: megérkezett az Erkel360, egy különleges, formabontó színházi élmény.

Ajánló


esőnap: 2026. augusztus 04. kedd 20.30 Vajda Katalin: Anconai szerelmesek - Erkel Színház zenés komédia Dalszöveg: Fábri Péter

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!