Program


Aktuális előadások



Márai Sándor (1900-1989) írói műfajokban gazdag életműve, tragikus fordulatokban sem szűkölködő élete, annak bemutatása, értelmezése sokfajta megközelítést tesz lehetővé. Ez a játék a két világháború közötti szakmai és közönségsikert jelentő bő évtizedet drámai erővel lezáró 1948 utáni időszakot,a magyar olvasóktól, s főleg a magyar történelemtől, kultúrától, nyelvtől kényszerűen elszakított alkotóember gyötrelmes belső vívódásait érzékelteti egy számára idegen közegben.
Kinek és miért írjon? Hogyan fejtse ki nemzetnevelő és mentő szándékát, miközben tapasztalnia kell a polgári életforma szétesését, a polgári értékek devalválódását, sőt teljes megsemmisülését. A konok, megalkuvásra képtelen embernek viaskodnia kell a lélek legmélyebb regisztereiben meglévő, onnan soha el nem tűnő honvágy érzésének leküzdésével, amely teljes mértékben természetesen sohasem sikerül. Egy nagyformátumú ember több évtizedes írói-lelkiismereti küzdelmének leképeződése ez a színpadi játék. S persze a hazaszeretet, a magyar ember jövőjéért, sorsáért való aggódás és reménykedés himnusza, fájdalmasan szép emberi története. Minden „áthallás”, minden ma is érvényesnek tűnő megállapítás, üzenet, pusztán a véletlen műve.

ALKOTÓK
Márai Sándor írásainak felhasználásával szerkesztette: Koltay Gábor
Zenei szerkesztő: Tóth Zoltán

Ajánló


A hálás utókor lankadatlan kutatói (Béres Tamás, Csabai László, Gerliczki András, Karádi Zsolt és Oláh András) ezúttal a kétszáz éve…

A KultúrFlipper novemberi estjén A Szolgálólány meséje című regény és sorozat univerzumába merül alá Ruff Orsolya és Szeder Kata.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!